Кеше колледж әкімшілігі, оның ішінде директор А.С. Есен және директордың оқу бөлімі жөніндегі орынбасары А. К. Нұржанова 2024 жылға арналған педагогтерді аттестаттаудың жаңа ережелеріне қатысты түсіндірме жұмыстарын жүргізді. Оларды түсіндіру Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы №83 бұйрығына өзгерістер енгізуге қатысты, ол білім беру мекемелерінде лауазымдарды атқаратын педагог қызметкерлер мен басқа да адамдарды аттестаттаудан өткізуді регламенттейді.

Бұл бастама білім беру сапасын және колледжде педагог кадрлардың кәсіби өсуін қамтамасыз етудегі маңызды қадам болып табылады. Аттестаттау ережелерін жаңарту педагогтердің құзыреттерін бағалау процесін жақсартуға және оқыту стандарттарын арттыруға көмектеседі.

Колледж басшылығы жүргізген түсіндіру жұмыстары оқу орнының барлық қызметкерлеріне Білім және ғылым министрінің бұйрығына енгізілген жаңа талаптар мен өзгерістерді толық түсінуге және қабылдауға көмектеседі.

Мұндай іс-шаралар әкімшіліктің педагогикалық ұжымның кәсіби дамуына назарын көрсетеді және білім беру процесінің барлық қатысушылары үшін қолайлы және тиімді жұмыс ортасын құруға бағытталған.

Колледж әкімшілігі жүргізген түсіндіру жұмыстары педагогтерді аттестаттауға дайындық процесінің маңызды бөлігі болып табылады. Жаңа ережелер мен талаптарды түсіну мұғалімдерге аттестаттау рәсіміне тиімдірек дайындалуға және өздерінің кәсіби дағдылары мен білімдерін көрсетуге мүмкіндік береді.

Педагогтерді аттестаттау білім беру сапасын қамтамасыз етуде және оқытушылардың кәсіби деңгейін арттыруда шешуші рөл атқаратынын атап өткен жөн. Білім және ғылым министрінің бұйрығына енгізілген аттестаттаудың жаңа ережелері мен шарттары педагогтердің біліктілігі мен құзыреттілігін бағалау процесін өзектендіруге бағытталған, бұл білім беру қызметтерінің деңгейін арттыруға ықпал етеді.

Колледж басшылығы жүргізген түсіндіру жұмыстары Білім беру процесіне қатысушыларға аттестаттаудың жаңа ережелерін сауатты қолдануға және осы рәсімнен сәтті өтуге көмектеседі. Мұндай іс-шаралар педагогтардың кәсіби мәртебесін арттыруға және жалпы білім беру сапасын жақсартуға ықпал етеді.