Ұлытау облысы білім басқармасының жоспары бойынша , Жезқазған технология және сервис колледжі WorldSkills Kazakhstan чемпионатының кейбір құзыреттіліктері бойынша бірқатар шеберлік сағаттарын өткізді. Тәжірибелі шеберлер мен оқытушылармен бірлесіп ұйымдастырылған іс-шара студенттерді кәсіби дамуға және дағдыларды жетілдіруге ұмтылуда қолдауға арналған.

“Шаштараз өнері” құзыреттілігі аясында өндірістік оқыту шебері Бейсембаева Жанбота Серікқызы студенттерге “Шаштың негізгі элементтері” тақырыбында бірегей шеберлік сабағын ұсынды. Шашқа арналған ұлттық әшекейлерді қолдануға ерекше көңіл бөлінді, бұл Наурыз мейрамына байланысты мерекелік көңіл-күй сыйлады. Жұмыс берушілер, студенттер мен шеберлер Жүрсінова Гүлнара Таңатарқызы және Айтбекова Гүлназ Әлібекқызы осы қызықты шеберлік сағатына қатысты.

Сондай-ақ, өндірістік оқыту шебері Фазылова Мереке Сейлбекқызы және арнайы пәндер оқытушысы Мырзалиев Әбдікерей Әбенұлы өткізген “Изомальттан кәмпиттер жасау” тақырыбында шеберлік сабағы өткізілді. Студенттер изомальт дайындау техникасының көрсетілімін көріп қана қоймай, WorldSkills Kazakhstan чемпионатының стандарттарын сақтай отырып, кәмпиттер жасауға белсенді қатысты.

Сәтбаев индустриалды колледжінің шақырылған қонақтары іс-шараға қосылды, бұл әртүрлі оқу орындары арасында тәжірибе мен білім алмасуды байытуға мүмкіндік берді.

Өндірістік оқытудың аға шебері, Бердалин Сәбит Мақыбасұлы және арнайы пәндер оқытушысы Юсинбаев Мейіржан Орынбайұлы жүргізген “Шанақты жөндеу: рехтовка, дәнекерлеу, бояу, коррозияға қарсы өңдеу” тақырыбындағы “Шанақты жөндеу” құзыреттілігі бойынша шеберлік сағаты студенттер мен басқа 4 түрлі колледж өкілдерінің назарын аударды. Бұл Жезқазған бизнес және көлік колледжі, Сәтбаев индустриалды колледжі, Жезқазған жоғары политехникалық колледжі және Жезқазған индустриалды-гуманитарлық колледжі. Кәсіби шеберлік пен процестерді нақты түсіндіру қатысушыларға осы салада құнды тәжірибе мен білім алуға мүмкіндік берді.

Барлық мастер-класстар студенттерді жаңа жетістіктерге шабыттандырып, жоғары кәсібиліктің үлгісін көрсете алған оқытушылар мен шеберлердің күш-жігерінің арқасында жоғары деңгейде өтті.

Студенттер мен шеберлерге тілектер:

Біз мастер-класстардың барлық қатысушыларына өздерінің кәсіби қабілеттеріне деген сенімділік пен күш-жігерді сезінуге тілектеспіз. Сіздің күш-жігеріңіз жеміс берсін және болашақта одан да үлкен жетістіктерге шабыттандырсын. Студенттер-мұнымен тоқтап қалмаңыздар, үнемі жетілдіріп отырыңыздар және өз мамандығыңызда кемелдікке ұмтылыңыз. Шеберлерге – өз тәжірибеңізбен және біліміңізбен бөлісуді жалғастырыңыз, жас ұрпақты кәсіпқойлықтың жаңа шыңдарына шабыттандырыңыз. Бірлескен күш – жігер мен кемелдікке ұмтылу біздің білім беру ортамызды күшті және табысты етеді.