“Біртұтас тәрбие” жобасына бағытталған колледждің тәрбие жұмысы аясында Жезқазған технология және сервис колледжінде “Отбасым – бақыт мекені” тақырыбында қызықты кураторлық сағат өтті. Бұл керемет сағатты кураторлар мен топ шеберлері ұйымдастырды, бұл біздің жалпы тәрбие жоспарымыздың маңызды бөлігі болды.

Еңбекқорлық пен кәсібилікке арналған қыркүйекте біз отбасылық құндылықтардың маңыздылығын және олардың әрқайсымыздың мінезіміз бен кәсіби өсуіміздің қалыптасуына әсерін атап өтуге тырысамыз. Отбасы-болашақтың сәтті сапасына қажетті сапаны қамтамасыз ететін Алтын бесік сияқты қолдайтын және бағыттайтын негіз.

Бұл кураторлық сағатта жеке тұлғаны қалыптастыратын және кәсіби дамуға ықпал ететін аспектілерге ерекше назар аударылды. Балалар отбасын қолдау олардың оқуы мен жұмысына қалай әсер ететінін талқылап, өмірдегі еңбекқорлықтың маңыздылығы туралы өз ойларымен бөлісті.

Біздің іс – шарамыздың орталық элементіне айналған аптаның дәйексөзі: “Білім қымбат қазына, қанағат тұтпа азына” (Мұзафар Әлімбаев) баршамызға білімнің-қорғалатын және дамытылатын баға жетпес қазына екенін және табысқа жетуге көмектесетін еңбекқорлық пен кәсіпқойлық екенін еске салды.

Кураторлық сағат отбасы мен кәсіби өсудің маңыздылығы туралы терең ой жүгірту мүмкіндігі ғана емес, сонымен қатар студенттер мен оқытушылар арасындағы байланысты нығайтудың тамаша мүмкіндігі болды. Мұндай іс-шаралар үйлесімді және қолдаушы білім беру ортасын құруға ықпал ететініне сенімдіміз, мұнда әркім өзін үлкен және тату ұжымның бір бөлігі ретінде сезінеді.